Image
Eft

Eft

EFT’nin açık yazımı Emotional Freedom Technique, Türkçe anlamı: Duygusal Özgürleşme Tekniği’dir, EFT geçmişte yaşadığımız kötü olayların üzerimizde bıraktığı kötü duyguları birkaç dakikada iyileştirebileceğimiz harika bir yöntemdir. Şöyle bir düşündüğümüzde biz geçmişte kötü bir olay yaşıyoruz.

Bu olay bitiyor üzerinden yıllar geçiyor ama biz hala o olayı hatırladığımızda kendimizi kötü hissediyoruz; Neden? Oysa olay çoktan bitti, geldi geçti, ama duygusu hala üzerimizde ve kötü hissetmeye devam ediyoruz.

EFT İşte tam burada devreye giriyor. EFT Geçmiş bitmiş bir olay üzerindeki kalan tüm olumsuz duyguları bilincimizden ve bilinçaltımızdan tamamen arındırıyor ve kalıcı bir iyileşme sağlıyor. EFT hafızamızdan bu olayı asla silmiyor sadece anı üzerindeki duyguyu kaldırıyor, yani biz o olayı hatırlamaya devam ediyoruz fakat herhangi sırdan bir şey gibi hatırlıyoruz. Bu nedenle o kötü anı artık canımızı yakmayan sıradan bir olay haline geliveriyor.

Üstelik bu işlem dakikalar içiresinde gerçekleşiyor. EFT sonrasında bir çok insan kötü anıların bu kadar kısa zamanda normale dönmesine şaşarak sanki bu duygu hiç onlarda oluşmamış gibi şok oluyorlar.

EFT’nin kökeninde çok eski olan 3 ayrı iyileştirme yönteminin izleri var; Akupunktur, Akupresür ve Ve Reiki ve bunlara ilave olarak yakın zamanda geliştirilen NLP’nin de etkileri var.

Toplamda bu 4 yöntemin çok iyi bir birleşimi ve aynı zamanda kendi formu açısından bağımsız bir teknik olan EFT’nin uygulanması diğer yöntem tekniklerine göre çok daha kolay ve iyileştirme süreci çok daha hızlıdır. Bir çok problem 1 saat içerinde kaybolur. Hatta en inatçıları bile düzenli birkaç seans ile 1 ay içinde tamamen yok olur. İşte bu kadar etkili ve hızlıdır