Image
Kurumsal Koç

Kurumsal Koç

İşyeri koçluğu, bir bireyden veya takımdan en iyi performansı almayı hedefler. Her ortamda harika bir koç, ekibinden veya bireyden en iyi sonucu almak için çalışacaktır.

Dikkatli bir iletişim teknikleri karışımı kullanarak insanlara kendi çözümlerini bulmaları için ne zaman ‘söyleyeceklerini’ ve ne zaman ve nasıl yardımcı olacaklarını bilirler.

İş yerinde koçluğun amacı çalışma performansını iyileştirmektir. efsane sporcular keşfedip geliştiren bir spor koçu gibi, bir işyeri koçu da bir takımın veya bireyin mevcut becerilerini alır ve bunları geliştirir, geliştirir ve onlardan en iyisini alır.

Ayrıca yeni beceriler tanıtırlar ve onlara bunları kullanma bilgi ve becerisini verirler. Koçluk, sonuçta şirket veya işletme için daha iyi genel sonuçlara yol açar.

İyi yapıldığında koçluk üretkenliği artırabilir, daha bağlı ve değerli hissettikleri için ekip üyelerinden daha büyük bir bağlılık duygusu ve sadakat getirebilir, bu aynı zamanda personelin desteklendiğini ve duyulduğunu hissettiği için stresi ve gerginliği azaltmaya yardımcı olur ve genel iletişimi geliştirir.