Image
Yaşam Koçu

Yaşam Koçu

İyi bir koç, danışanın istediği hedefe / hedeflere ulaşmasına yardımcı olabilir. Bir Koç bunu, danışanın kendi cevaplarını ortaya çıkarmasına, ne istedikleri ve onları neyin engelleyebileceği konusunda netlik kazanmasına yardımcı olmak için güçlü araçlar ve teknikler kullanarak başarır.

Bu düzeyde farkındalık ve destek, danışanın herhangi bir engeli aşmaya ve hedeflerine ulaşmaya devam etmeye teşvik eder. Bazı beceriler benzer olsa da, koç bir danışman, terapist, akıl hocası veya danışman değildir.

Bir koçun temel farkı, bir yaşam koçunun geçmişteki hatalardan ziyade gelecekteki olasılıklara odaklanmasıdır; Bu, danışanın hedeflerini ve hırslarını keşfetmesine yardımcı olmak için onları nitelendiren denenmiş ve test edilmiş tekniklerle başarılır.

Bir Yaşam Koçunun en hayati rolü, danışanlarının potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, performanslarını en üst düzeye çıkarmalarına ve umdukları sonuçları elde etmelerine yardımcı olmaktır.Başkalarının hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak kurumum ve kendi şahsıma kişisel ve mesleki tatmin sağlıyor.